Piątnica zaprasza na V. edycję charytatywnego Biegu z butelką mleka

OSM Piątnica od kilku lat wspiera wyjątkowe wydarzenie – charytatywny Bieg z butelką mleka, podczas którego uczestnicy pokonują wybraną trasę z tytułową butelką mleka w dłoni. Tegoroczna edycja odbędzie się 7 czerwca 2020 roku w Piątnicy, a już teraz można zapisać się na bieg za pośrednictwem dedykowanej strony. Opłaty wpisowe w całości zostaną przekazane na cele charytatywne, a każdy uczestnik może zdecydować, które stowarzyszenie chce wesprzeć.

Już po raz piąty zarówno początkujący, jak i doświadczeni biegacze mogą wziąć udział w Biegu z butelką mleka. Dzięki zróżnicowaniu długości tras – 5, 10 i 21 km – każdy znajdzie tę odpowiednią dla siebie. W tym roku, biegi na poszczególnych dystansach ruszą w 5-minutowych odstępach czasowych. Start półmaratonu planowany jest na godzinę 10:30, a następnie: bieg na 10 kilometrów o godzinie 10:35 i bieg na 5 kilometrów o godzinie 10:40.

OSM Piątnica od wielu lat koncentruje się na wspieraniu lokalnych inicjatyw, wśród których są: wydarzenia sportowe, kulturalne oraz społeczne. Piątnica wspiera działalność lokalnych młodzieżowych klubów sportowych, instytucji kultury oraz organizacji pożytku publicznego. W tym roku, już po raz kolejny jest głównym sponsorem Biegu z butelką mleka, z którego wszystkie opłaty wpisowe zostaną
przekazane na działalność lokalnych stowarzyszeń:

1. Łomżyńskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera „Paradiso” – Dom Opieki dla Chorych na Alzheimera,

2. Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń” przy Domu Pomocy Społecznej w Łomży,

3. Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” p.w. Św. Ducha w Łomży,

4. Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży.

Po biegu, na wszystkich zawodników będzie czekał zasłużony, pyszny obiad, składający się z lokalnych przysmaków. Wspólny posiłek nie tylko uzupełni zapasy energetyczne spożytkowane podczas biegu, ale będzie także stanowił świetną okazję do rozmowy, wymiany wrażeń i doświadczeń z innymi biegaczami. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, ale żaden uczestnik nie wróci do domu z pustymi rękoma, ponieważ Piątnica przygotowała dla wszystkich niespodzianki.
Wejdź na stronę: https://elektronicznezapisy.pl/event/4457.html i zgłoś się już dziś! Regulamin biegu znajduje się na stronie zapisów. Zapraszamy do Piątnicy! Nie może Cię zabraknąć!

O firmie OSM PIĄTNICA:

OSM Piątnica to polska spółdzielnia mleczarska należąca do ponad 2 tys. rolników, których gospodarstwa położone są na zielonych, czystych ekologicznie terenach Mazowsza, Podlasia i Kurpi. Priorytetem Spółdzielni jest dbałość o najwyższą jakość i naturalność produktów. Bogate tradycje mleczarskie regionu, szacunek do natury i otwartość na innowacje pozwoliły firmie stać się jedną z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się mleczarni w kraju i na świecie. Najlepszym tego dowodem są liczne nagrody, świadczące o dużym zaufaniu konsumentów oraz uznaniu ekspertów. To m.in. tytuł Superbrands oraz wyróżnienie w raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” opublikowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie.

Oferta Spółdzielni obejmuje szeroki asortyment produktów mleczarskich, takich jak: serek wiejski, śmietany, serki do smarowania, twarożki i twarogi, serek mascarpone, masło, jogurty naturalne i kefir oraz mleko. Uzupełnieniem oferty jest gama produktów deserowych, m.in. jogurtów typu greckiego z owocami, jogurtów typu islandzkiego Skyr i Skyr pitny oraz mlek smakowych. Spółdzielnia dynamicznie rozwija
także linię produktów BIO – z mleka ekologicznego, pochodzącego z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych, prowadzących tradycyjną pastwiskową hodowlę krów. Produkty OSM Piątnica charakteryzują naturalne składniki, prosty skład, pyszny smak i najwyższa jakość.

Spółdzielnia jako pierwsza w Polsce wdrożyła kompleksowy program poprawy jakości surowca. Wszyscy dostawcy Spółdzielni żywią krowy paszami bez składników modyfikowanych genetycznie (GMO). W 2019 r. OSM Piątnica wprowadziła najwyższą klasę skupowanego mleka – premium, która pięciokrotnie przewyższa wymagania unijne. Za
wysokiej jakości surowiec Spółdzielnia już od 17 lat płaci rolnikom najwyższą cenę w Polsce.

Na dzień dzisiejszy na cele charytatywne uzbieraliśmy łącznie z wszystkich opłat uczestników już 7.890 zł – oczywiście zostaną one podzielone i przydzielone do wybranych przez samych uczestników celów charytatywnych, które w dniu imprezy na pewno będą o wiele większe. Dziękujemy za zgłoszenia.

Ogólnie zgłoszonych na wszystkie dystanse to 207 uczestników.

Jeśli chodzi o statystyki zgłoszonych uczestników to:

1. na 21 km zgłosiło się 89 uczestników dla których

przygotowaliśmy 66 statuetek „Anioł Dobroczynności” + 66 nagrody finansowe

2. na dystansach dodatkowych mamy zgłoszonych:
– na 5  km – 62 uczestników tutaj przygotowaliśmy 6 statuetek „Anioł Dobroczynności” + 6 nagrody
– na 10 km – 56 uczestników tutaj przygotowaliśmy 6 statuetek „Anioł Dobroczynności” + 6 nagrody