Charytatywny Bieg z butelką mleka już za nami!

 

W niedzielę 10 czerwca, w zachwycającej krajobrazami Piątnicy, odbyła się już trzecia edycja „Biegu z butelką mleka”. W tym unikalnym na skalę kraju wydarzeniu wzięło udział aż 310 uczestników, których, poza sportowym duchem, połączyła wyjątkowo szlachetna idea. Suma opłat wpisowych została bowiem przeznaczona cele charytatywne wskazane przez uczestników.

Dobry start

Bieg rozpoczął się w okolicy siedziby OSM Piątnica, będącej głównym sponsorem imprezy. Nad jego sprawnym przebiegiem czuwał organizator – Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich „Biegamy dla Zdrowia”, współorganizatorem zaś była Gminą Piątnica. Zadbano o każdy szczegół, m.in. punkty nawadniania, kurtyny wodne czy poczęstunek po biegu, dzięki czemu całe wydarzenie upłynęło w pozytywnej, sportowej atmosferze. Zróżnicowano także kategorie wiekowe oraz dystanse. Najbardziej doświadczeni biegacze wzięli udział w biegu głównym – 21km, posiadającym atest PZLA. Ponadto do wyboru były dwa krótsze dystanse – liczące 10km i 5km, dzięki czemu każdy mógł dostosować długość trasy do indywidualnych możliwości. Sprzyjające okazały się także okoliczności – słoneczna pogoda uatrakcyjniła widoki regionu, nie bez powodu nazywanego Zielonymi Płucami Polski. Po ukończeniu całego biegu każdy z uczestników otrzymał torbę sportową polskiej marki 4F, zawierającą pakiet mlecznych przekąsek. Zwycięzcy swoich kategorii otrzymali także gratyfikacje finansowe.

Podwójne zwycięstwo

Bieg z butelką mleka to jednak znacznie więcej, niż tylko aktywność fizyczna w malowniczym zakątku regionu. Na pierwszym planie pozostaje bowiem charytatywny charakter wydarzenia – jak co roku uczestniczy wskazali organizacje pożytku publicznego, które postanowili wesprzeć. Dochody z opłat wpisowych zostały przekazane kolejno: Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń” przy Domu Pomocy Społecznej w Łomży (7,900 zł), Stowarzyszeniu Kobiet z Problemem Onkologicznym – Organizacja Pożytku Publicznego w Łomży (2,400 zł) oraz Łomżyńskiemu Towarzystwu Przyjaciół Chorych – „Hospicjum” Pod Wezwaniem Świętego Ducha (1,600 zł). Organizatorzy w imieniu własnym oraz wspomnianych organizacji dziękują wszystkim uczestnikom, jednocześnie już teraz serdecznie zapraszając na kolejną edycję w przyszłym roku.

Wyniki

Półmaraton https://www.maratonypolskie.pl/wyniki/2018/bpmlek821.pdf

10km https://www.maratonypolskie.pl/wyniki/2018/bpmlek810.pdf

5km https://www.maratonypolskie.pl/wyniki/2018/bpmlek85.pdf

Wszystkie https://elektronicznezapisy.pl/event/2163/results.html

 

Galerie

https://www.facebook.com/jacko.freerunner/media_set?set=a.1433432460096222.1073741864.100002884453576&type=3 autor Jacko FreeRunner

https://www.facebook.com/pg/gminapiatnica/photos/?tab=album&album_id=1950373384994351 Gmina Piątnica

 

O firmie OSM PIĄTNICA:

OSM Piątnica to polska spółdzielnia mleczarska należąca do ponad 2 tys. rolników prowadzących gospodarstwa na Mazowszu, Kurpiach i Podlasiu. Spółdzielnia rozpoczęła swoją działalność ponad 40 lat temu, od początku uznając za swój priorytet dbałość o najwyższą jakość, naturalność i innowacyjność produktów. To właśnie pasja do natury i wieloletnia konsekwencja w oferowaniu jej walorów pozwoliły firmie stać się jedną z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się mleczarni w kraju i na świecie zdobywając przy tym zaufanie rzeszy konsumentów. Najlepszym tego dowodem są liczne wyróżnienia i nagrody m.in. przyznany tytuł Superbrands 2018. Marka Piątnica uplasowała się na 6. pozycji wśród najbardziej polecanych przez konsumentów marek w Polsce. Równocześnie zajęła 1. miejsce w kategorii nabiał, potwierdzając swoją silną pozycję w branży mleczarskiej.

Oferta Spółdzielni obejmuje szeroki asortyment produktów mleczarskich takich jak Serek Wiejski, którego jest pierwszym producentem w Polsce, świeże śmietany, ser mascarpone, świeże twarogi w klinku, serki do smarowania (marki Twój Smak, Twój Smak Puszysty i Milandia) oraz produkty fermentowane – jogurty naturalne, jogurty typu greckiego z owocami, kefiry oraz zsiadłe mleko. Piątnica to pierwsza w Polsce firma mleczarska, która wprowadziła na polski rynek Mleko Wiejskie w innowacyjnej butelce z uchwytem, świeże Mleko Ekologiczne – pochodzące z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych z terenów Kurpi Zielonych oraz Bez laktozy – pozbawiony charakterystycznego słodkiego posmaku, pełen witamin i wartości odżywczych świeży bezlaktozowy produkt mleczny.

Spółdzielnia jako pierwsza w Polsce wdrożyła kompleksowy program poprawy jakości surowca. W związku z tym z początkiem kwietnia 2016r. dostawcy mleka do OSM Piątnica rozpoczęli żywienie krów paszami bez składników modyfikowanych genetycznie (GMO). Efektem tych działań było wprowadzenie przez Spółdzielnię na opakowaniach jej produktów specjalnego oznaczenia: „Bez GMO. Z mleka od krów karmionych paszami bez GMO”. Jest to dla konsumentów swoistym potwierdzeniem, że OSM Piątnica do produkcji swoich wyrobów wykorzystuje składniki wolne od genetycznie zmodyfikowanych organizmów, chroniąc naturalne środowisko.