Charytatywny bieg z butelką mleka już w czerwcu!

Trwają zapisy na IV edycję charytatywnego biegu z butelką mleka w Piątnicy. Wydarzenie pod hasłem „Kilometry dobroczynności” odbędzie 9 czerwca o godzinie 10:30 w malowniczo położonej Piątnicy. Będzie to doskonała okazja nie tylko do aktywnego spędzenia czasu, ale przede wszystkim do wsparcia najbardziej potrzebujących, ponieważ cały dochód z opłat wpisowych przekazany zostanie na cele
charytatywne.

IV. edycję biegu, tak jak w ubiegłych latach, organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania
Sportu „Biegamy dla Zdrowia” przy wsparciu Gminy Piątnica, natomiast sponsorem tytularnym jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy. Tradycyjnie, w zawodach biorą udział zarówno doświadczeni biegacze, dla których przygotowano dystans Półmaratonu – 21 km, jak i biegający hobbystycznie – trasy 10 km i 5 km . To, co wyróżnia bieg to fakt, że uczestnicy cały dystans przemierzają z tytułową butelką mleka OSM Piątnica.

 

Charytatywny bieg rozpocznie się w Piątnicy przy ulicy Polnej 1, a jego trasa wyznaczona jest ulicami tej oraz okolicznych miejscowości. Zawodnicy będą mogli podziwiać piękno regionu, położonego na terenie tzw. Zielonych Płuc Polski. Chętni mogą zapisywać się na bieg w kilkunastu kategoriach wiekowych, a dla wycięzców przygotowano puchary oraz nagrody finansowe.

W tegorocznej edycji, wszystkie opłaty wpisowe przeznaczone zostaną na działalność trzech lokalnych organizacji: Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń” przy Domu Pomocy Społecznej w Łomży, Łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” p.w. Św. Ducha Dom Opieki Hospicyjnej oraz Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży.

IV edycja „Biegu z Butelką Mleka” zapowiada się bardzo atrakcyjnie pod względem przygotowanych nagród finansowych ale i nie tylko dla uczestników naszego koronnego dystansu czyli Półmaratonu. W tym roku po raz pierwszy nagradzamy nagrodą rzeczową  każdego zawodnika w każdej kategorii wiekowej który zajmie 4, 8, 12, 16, 20, 24, 28 miejsce.

Wiemy  już co będzie dla Wszystkich uczestników w tegorocznym pakiecie startowy w którym  znajdziemy  min. workoplecak firmy „NIKE” oraz na pewno butelka OSM Piątnica z którą trzeba przebiec cały zadeklarowany dystans.

Każdy zawodnik otrzyma indywidualny imienny numer startowy wraz z CHIP-em mierzącym nasz czas biegu na każdym dystansie. Na całej trasie będą rozstawione nasze punkty nawadniania co 2,5km oraz kurtyny wodne to oczywiście dzięki uprzejmości OSP w Piątnicy i Czarnocinie. Dodatkowo na każdym z naszych punktów będzie znajdował się ratownik medyczny z „Grupy Ratowniczej Nadzieja z Łomży”. Każdy z biorących udział w naszych imprezach wie, że to tylko drobna pomoc z naszej strony a tak naprawdę dziesiątki prywatnych punktów nawadniania mieszkańców okolicznych miejscowości przez które przemierzamy nasze 21km jest powodem naszej dumy że tak licznie możemy liczyć na pomoc w pokonywaniu naszej bardzo gorącej trasy.

Na mecie na każdego zawodnika będzie czekał ten jedyny właściwie niepowtarzalny bo wykonany ręcznie medal i mamy nadzieje, że i tym razem się spodoba ? Każdy zawodnik na mecie będzie mógł spróbować naszych regionalnych specjałów jak również produktów OSM Piątnica np. kefir dodatkowo każdy otrzyma 1,5l butelkę wody mineralnej nie do umycia ale do picia natomiast pod prysznice zapraszamy do biura zawodów gdzie również będzie czekał na każdego uczestnika nasz niepowtarzalny przygotowany przez nasze wspaniałe panie kucharki posiłek składający się z chłodnika,  kartaczy i surówki w klimatyzowanej stołówce szkoły w Piątnicy.

 

Zapraszamy wszystkich spragnionych aktywnego spędzenia czasu do przemierzenia
kilometrów dobroczynności!